Nasze serwisy internetowe: Ideo | Pozycjonowanie | Usługi Hostingowe | Obieg Dokumentów | e-Learning | Facebook

Zespół profesjonalistów

Ponad 100-osobowy zespół specjalistów, pracujących nad wdrażaniem i rozwojem Edito CMS.

Producent

Aktualności

Ideo bada Narzędzia e-commerce

data: 15-10-2021
E-commerce to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi sprzedaży. Ideo we współpracy z Ideo Force postanowiło zbadać najbardziej popularne narzędzia i wskazać, które przynoszą największe korzyści. więcej

Air-Com Pneumatyka rozwija sprzedaż internetową

data: 16-02-2021
Ideo odpowiada za projekt, wdrożenie i utrzymanie sklepu internetowego B2B. Równolegle wdrożyliśmy system PimCore, z którym sklep został zintegrowany. więcej

Aktualności Edito CMS

Ideo bada Narzędzia e-commerce

15-10-2021

Nadrzędnym celem jest wskazanie, które narzędzia są najbardziej powszechne i skuteczne w kontekście funkcjonowania i rozwoju e-commerce. Adresatem badania są przedstawiciele polskich sklepów internetowych.

 

W celu uzyskania bardziej miarodajnych wyników, badanie zostało podzielone na dwie części:

  • Badanie dotyczące narzędzi technologicznych
  • Badanie dotyczące narzędzi marketingowych i analitycznych

 

Badanie jest częścią raportu, w którym przeanalizujemy dostępne na rynku narzędzia wspierające handel elektroniczny.

 

Realizowane przez Ideo oraz Ideo Force badanie, prowadzone jest wśród największych sklepów internetowych. Jego celem jest zweryfikowanie faktycznego poziomu wykorzystania narzędzi i wtyczek rozszerzających możliwości platform sprzedażowych oraz określenie ich skuteczności. Na koniec postaramy się wskazać kierunek, w którym rozwija się branża.

 

Przedsięwzięcie otrzymało patronat IAB Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej.

 

O przewadze konkurencyjnej bardzo rzadko decyduje wyłącznie asortyment sklepu internetowego. Na znaczeniu zyskują te aspekty, które przyczyniają się do budowania doświadczenia konsumenta, wokół produktów oraz samej marki. W celu uzyskania efektywności biznesowej równie ważne są rozwiązania automatyzujące procesy wewnętrzne. W efekcie w znacznym stopniu przyczyniają się one do prezentacji dostarczenia produktu w sposób, szybszy, trafniejszy, lepszy lub wygodniejszy. Chcąc osiągnąć sukces na szeroką skalę, konieczne jest zastosowanie różnorodnych narzędzi, które w sposób realny napędzają rozwój handlu elektronicznego.” - podkreśla Anna Wolanin, kierownik działu rozwiązań e-commerce w Ideo Sp. z o. o.

 

Możliwości jakie oferują zewnętrzne aplikacje i wtyczki dla e-commerce są bardzo rozbudowane. W grupie aplikacji technologicznych analizą obejmujemy kilkanaście kategorii. Wśród nich warto wspomnieć m.in. silniki wyszukiwarek, systemy typu PIM czy WMS, rozszerzona rzeczywistość.

 

Rozwiązania marketingowe i analityczne są równie licznie dostępne na rynku. Warto tu wspomnieć narzędzia typu np. realizacja kampanii mailingowe, systemy obsługi programów lojalnościowych, narzędzia do monitoringu internetu, czaty / boty.

CMS Edito
Ideo Sp. z o.o. | ideo-//-edito.pl
Warszawa, ul. Bukowińska 8/511, tel.: (022) 24 41 777 | Rzeszów, ul. Nad Przyrwą 13, tel.: (017) 860 21 86, fax.: (017) 86 111 71
CMS Powered by: Edito Realizacja: Ideo Polityka cookies