Nasze serwisy internetowe: Ideo | Pozycjonowanie | Usługi Hostingowe | Obieg Dokumentów | e-Learning | Facebook

Integracja

Możliwość integracji Edito CMS z wieloma systemami funkcjonującymi w organizacjach, np. SAP, IFS, Perdix, TecDoc, Lotus, Comarch CDN, SharePoint Server, Logito i in.

Czym jest Edito CMS?

Aktualności

Ideo bada Narzędzia e-commerce

data: 15-10-2021
E-commerce to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi sprzedaży. Ideo we współpracy z Ideo Force postanowiło zbadać najbardziej popularne narzędzia i wskazać, które przynoszą największe korzyści. więcej

Air-Com Pneumatyka rozwija sprzedaż internetową

data: 16-02-2021
Ideo odpowiada za projekt, wdrożenie i utrzymanie sklepu internetowego B2B. Równolegle wdrożyliśmy system PimCore, z którym sklep został zintegrowany. więcej

System Edito CMS okiem specjalisty IT

Aplikacje internetowe to nie tylko atrakcyjny wygląd, prosta obsługa redakcyjna i łatwość dalszej rozbudowy, gdy zajdzie taka potrzeba. Równie istotne, a niekiedy najważniejsze, są aspekty związane z wydajnością i bezpieczeństwem nie tylko samych aplikacji, ale także przechowywanych w nich danych.
Szczególnie w przypadku portali i serwisów Web 2.0 konieczne jest ich nieprzerwane funkcjonowanie i możliwość skalowania, która przy lawinowym wzroście ilości odsłon serwisu zapewni poprawne funkcjonowanie i – tak bardzo potrzebne w biznesie internetowym – zadowolenie użytkowników.

Wśród najważniejszych zalet Edito CMS z punktu widzenia specjalisty IT warto wymienić:

 

 • Procedury szyfrowania i logowania dostępu do danych osobowych z poziomu systemu
  Przy tworzeniu systemu zarządzania treścią Edito CMS najważniejsze było dla nas bezpieczeństwo i pełne przestrzeganie wymogów narzuconych ustawą o ochronie danych osobowych. Wprowadziła ona szereg przepisów dotyczących zarówno bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności systemów przetwarzających lub przechowujących dane.
  Od momentu wprowadzenia ustawy o ochronie danych osobowych każdy wdrożony przez nas system przechowujący takie dane (którymi z definicji może być chociażby adres e-mail) dostosowywany jest tak, by wspierał administratora w wywiązywaniu się z nałożonych na niego obowiązków. System w tego typu wdrożeniach standardowo zawiera narzędzia mające na celu zapewnienie ścisłej kontroli nad przetwarzanymi danymi jak i te wynikające z uprawnień osób, których dane są przetwarzane. Na życzenie klientów pomagamy także w dopełnieniu wszelkich formalności wynikających z postanowień GIODO.
 • Zabezpieczenia przeciwko włamaniom
  Osoby pracujące nad systemem Edito CMS ciągle monitorują informacje o pojawianiu się nowych typów ataków na aplikacje WWW i pracują nad zabezpieczeniami stosowanymi w Edito CMS. Efektem tej pracy jest możliwość uruchomienia strony WWW opartej o Edito CMS i kompleksowo zabezpieczonej przed atakami takimi jak XSS, CSRF, Sql Injections, itp. Standardem w naszym systemie są także logowanie po SSL, oraz walidacja danych z GET, POST, COOKIE.

 • Sprawdzoną technologię, wykorzystywaną jako backend największych serwisów internetowych
  Kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników dziennie to nie przelewki. Serwis generujący taki ruch wymaga odpowiedniego przygotowania i optymalizacji platformy, w oparciu o którą jest stworzony. Meble.pl, Sklep.meble.pl, Motogen.pl, iParts.pl, Prezydent.pl – to tylko niektóre ze stworzonych w oparciu o platformę Edito CMS wysokowydajnych systemów, które każdego dnia narażone są na znaczne obciążenie generowane dużym zainteresowaniem internautów. Wydajna platforma Edito CMS w połączeniu z wysoką skalowalnością systemu oraz zarządzanymi przez nas serwerami dedykowanymi i całodobowym monitoringiem wydajności pozwala na realizowanie najbardziej rozbudowanych platform internetowych.

 • Support telefoniczny oraz mailowy, umowę serwisową oraz częste aktualizacje oprogramowania
  Bardzo często podczas uruchomienia aplikacji WWW można spotkać się z opinią, że jeżeli zostanie ona raz dobrze zabezpieczona, to tak już powinno zostać „na zawsze”. Tak niestety nie jest. W związku z tym, że istnieją osoby ciągle szukające nowych sposobów włamywania się na aplikacje WWW wymagana jest ciągła opieka nad uruchomionym systemami CMS i wprowadzanie do nich odpowiednich poprawek w bezpieczeństwie.
  Aby nadążyć za ciągle zmieniającą się sytuacją, stale monitorujemy administrowane przez nas systemy i w oparciu o nie opracowujemy aktualizacje oprogramowania. Dzięki umowom serwisowym oraz świadczeniu supportu w oparciu o kontakt telefoniczny i mailowy, klienci potrzebujący supportu mogą być pewni szybkiej reakcji z naszej strony gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

 • Skalowalność systemu CMS, możliwość rozłożenia obciążenia na wiele serwerów
  Struktura aplikacji jest zgodna z założeniami projektowymi MVC (model – view – controller) pozwalający na oddzielenie danych od części biznesowej oraz od części odpowiedzialnej za interakcję z użytkownikiem (interfejs webowy). System Edito CMS umożliwia wybór dowolnej platformy sprzętowej i systemowej serwera, działa na komputerach klasy PC z systemami operacyjnymi Linux i Windows oraz profesjonalnych serwerach komercyjnych UNIX, Solaris.
  Technologie które wykorzystuje wybrane zostały tak, aby zapewniały wysoką jakość rozwiązań informatycznych oraz możliwość wysokiej skalowalności gdy tylko zaistnieje taka potrzeba.
CMS Edito
Ideo Sp. z o.o. | ideo-//-edito.pl
Warszawa, ul. Bukowińska 8/511, tel.: (022) 24 41 777 | Rzeszów, ul. Nad Przyrwą 13, tel.: (017) 860 21 86, fax.: (017) 86 111 71
CMS Powered by: Edito Realizacja: Ideo Polityka cookies