Nasze serwisy internetowe: Ideo | Pozycjonowanie | Usługi Hostingowe | Obieg Dokumentów | e-Learning | Facebook

Zespół profesjonalistów

Ponad 100-osobowy zespół specjalistów, pracujących nad wdrażaniem i rozwojem Edito CMS.

Czym jest Edito CMS?

Aktualności

Ideo bada Narzędzia e-commerce

data: 15-10-2021
E-commerce to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi sprzedaży. Ideo we współpracy z Ideo Force postanowiło zbadać najbardziej popularne narzędzia i wskazać, które przynoszą największe korzyści. więcej

Air-Com Pneumatyka rozwija sprzedaż internetową

data: 16-02-2021
Ideo odpowiada za projekt, wdrożenie i utrzymanie sklepu internetowego B2B. Równolegle wdrożyliśmy system PimCore, z którym sklep został zintegrowany. więcej

Zalety Edito CMS

Intuicyjność obsługi

Przy tworzeniu aplikacji w ramach Platformy Edito CMS postawiliśmy na intuicyjność. Zainwestowaliśmy czas i własne zasoby, by stworzyć przyjazne i intuicyjne środowisko pracy dla użytkownika, które ma postać graficzną z ergonomicznie rozmieszczonymi elementami. Wszystkie elementy systemu staraliśmy się tak zaprojektować, aby maksymalnie przypominały dobrze znane użytkownikom elementy popularnych systemów operacyjnych.

Cały panel administracyjny posiada elementy i komunikaty w języku polskim. Dysponujemy również anglojęzyczną wersją systemu, którą wdrażamy na życzenie klienta.

Wszystkie aplikacje w ramach systemu Edito CMS posiadają ten sam wygląd i funkcjonalność panelu administracyjnego.

Dzięki takiemu zestawieniu klient otrzymuje łatwy i intuicyjny w obsłudze system do zarządzania wdrożoną aplikacją. Również nauka obsługi aplikacji jest dzięki temu bardzo szybka i wymaga jedynie poznania prostych zasad funkcjonowania systemu CMS.

Modułowa budowa

 

Budowa oparta o moduły oznacza, iż większość funkcjonalności dostępnych w systemie zarządzana jest przez osobne miniaplikacje (moduły).

Dzięki modułowej budowie każda realizacja jest dopasowywana do potrzeb i wymagań klienta. Każdy moduł może zostać dostosowany lub można stworzyć nowy, na konkretne zamówienie.

Oznacza to również możliwość rozbudowy o kolejne funkcjonalności w późniejszych etapach (np. wraz ze wzrostem potrzeb użytkowników serwisu) bez niebezpieczeństwa naruszenia stabilności pozostałych elementów systemu CMS.

Zapraszamy do zapoznania się z listą i opisami wybranych modułów, co ułatwi określenie potrzeb związanych z wdrożeniem projektu.

Bezpieczeństwo

Możliwość nadawania uprawnień użytkownikom systemu Edito CMS, monitoring wprowadzanych zmian, możliwość akceptacji redagowanych treści serwisu - to tylko niektóre z możliwości zabezpieczenia się przed niewłaściwymi treściami pojawiającymi się na stronach.

Ponadto stale monitorujemy zagrożenia, na jakie narażone są realizowane i hostowane przez nas witryny internetowe oraz szybko reagujemy na ewentualne ataki.

Wydajność

Wszystkie systemy są stale optymalizowane, aby mogły działać tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Liczne testy ze strony naszych specjalistów, jak również realne obciążenie (np. zaawansowane funkcjonalne serwisy społecznościowe, czy bardzo popularne serwisy www), w którym często działają nasze aplikacje dowodzą, iż są one świetnie przygotowane pod względem wydajności.

Wydajność systemu została przetestowana do tej pory na ponad 500 000 odsłon w ciągu dnia.

Szeroka gama funkcjonalności

Jest to bardzo mocna strona systemu Edito CMS, szczególnie dla naszych klientów, którzy już na początku mają do wyboru szeroką gamę funkcjonalności systemu. Dodatkowo, istotną informacją jest to, iż te funkcjonalności można dostosowywać do własnych potrzeb.

W chwili obecnej do dyspozycji klientów jest ponad 50 różnych modułów, wśród których są dedykowane dla serwisów społecznościowych, portali informacyjnych, serwisów korporacyjnych, sklepów internetowych itd.

W przypadku, gdy jakaś funkcjonalność nie występuje - możemy ją zrealizować na zamówienie klienta.

Szybkość działania

Czas jest jednym z cenniejszych zasobów w dzisiejszym świecie. Realizacja każdego zadania w maksymalnie krótkim okresie czasu jest jednym z głównych priorytetów każdej działalności.

Dlatego istotną cechą naszych aplikacji jest szybkość działania - zarówno od strony użytkownika (odbiorcy), jak i administratora systemu.

W przypadku stron www opartych o Edito WWW, Edito Portal użytkownik otrzymuje szybko ładującą się stronę. Z drugiej strony, system działa w czasie rzeczywistym, wszelkie zmiany wprowadzane do witryny publikowane są automatycznie na stronach serwisu, skraca się czas tworzenia nowych działów serwisu oraz dodawania nowych modułów. Administrator czy redaktor otrzymują więc narzędzie działające szybko i sprawnie, a intuicyjna i prosta obsługa skraca czas potrzebny na zarządzanie treścią systemu Edito CMS.

Oszczędność

Brak kosztów związanych z dodawaniem nowych działów, możliwość samodzielnej aktualizacji treści, a także administracja CMS bez instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania powodują znaczną oszczędność czasu i środków finansowych. Ponadto w proces zarządzania treścią serwisu mogą być zaangażowane osoby, które nie posiadają specjalistycznych umiejętności programistycznych.

Duże możliwości integracji

Platformę Edito CMS cechuje łatwość integracji z innymi systemami, które to umożliwiają. Efektywnie i prężnie działające firmy używają najnowszych technologii, aby zapewnić odpowiedni przepływ informacji. Integracja systemów informatycznych odgrywa w tym procesie jedną z ważniejszych ról.

Aplikacje internetowe powinny być jednocześnie ośrodkami zbierania informacji, jak i ich wymiany. Dlatego przygotowaliśmy nasze rozwiązania tak, by można było łatwo integrować je z innymi systemami, z których korzystają nasi klienci. Do tej pory integrowaliśmy się m.in. z SAP, IFS, Perdix, TecDoc, Lotus, Comarch CDN, SharePoint Server, Logito i in.

Wsparcie dla pozycjonowania

Platforma Edito posiada wiele funkcjonalności, które ułatwiają pozycjonowanie serwisu internetowego opartego na tym systemie CMS.

Pozwala m.in. na dowolną konfigurację tytułu strony w nagłówku przeglądarki dla każdej kategorii, ustawienie alternatywnej nazwy nagłówka dla danej podstrony, a także dopisanie słów kluczowych i opisu do kategorii. Ponadto linki generowane przez Edito CMS posiadają przejrzystą dla użytkownika i wyszukiwarki postać (np. http://www.nazwa_domeny.pl/nazwa_kategorii1/nazwa_kategorii2/), nie zawierają zmiennych (parametrów), które występują w bardzo wielu innych systemach CMS. Przyjazne linki tworzone są automatycznie z nazwy kategorii, ale mogą być edytowane przez administratora.

 

CMS Edito
Ideo Sp. z o.o. | ideo-//-edito.pl
Warszawa, ul. Bukowińska 8/511, tel.: (022) 24 41 777 | Rzeszów, ul. Nad Przyrwą 13, tel.: (017) 860 21 86, fax.: (017) 86 111 71
CMS Powered by: Edito Realizacja: Ideo Polityka cookies