Nasze serwisy internetowe: Ideo | Pozycjonowanie | Usługi Hostingowe | Obieg Dokumentów | e-Learning | Facebook

Wydajność

Przetestowana wydajność systemu Edito CMS to 500 000 odsłon dziennie.

Czym jest Edito CMS?

Aktualności

Ranking Opineo – nasi Klienci w czołówce

data: 17-10-2019
Opineo.pl po raz kolejny opublikował „Ranking Sklepów Internetowych”. O ocenie danego sklepu decydują opinie oceniające jakość obsługi i przebieg realizacji zamówienia. więcej

Bezpłatny poradnik - ebook o intranetach

data: 06-08-2019
Bazując na doświadczeniu stworzyliśmy bezpłatny poradnik na temat projektowania intranetów. Poradnik polecają Ośrodek dialogu i analiz ThinkTank oraz Maja Biernacka, Internal Communications Consultant , autorka bloga "Komunikacja wewnętrzna od kuchni". więcej

Moduły, bloki i aplikacje Edito CMS

System Edito CMS charakteryzuje się modułową budową. Oprócz trzonu, jaki tworzą funkcje administracyjne i dodatkowe, składa się z modułów, bloków oraz aplikacji, które odpowiadają za realizację określonych celów serwisu.

Otwarta struktura pozwala na rozbudowę o kolejne funkcjonalności w kolejnych etapach prac (np. wraz ze wzrostem potrzeb użytkowników) z zachowaniem stabilności istniejących elementów systemu.

Moduły

To unikalne funkcjonalności, które odpowiadają za sposób wyświetlania treści na stronie oraz gromadzenia danych i zarządzania nimi.

Dzięki modułowej budowie, każda realizacja jest dopasowywana do potrzeb i wymagań klienta. Każdy moduł może zostać elastycznie dostosowany do potrzeb serwisu i pełnionej funkcji. Można również stworzyć nowy, spełniający określone kryteria.

Zapoznanie się z opisami wybranych modułów dotychczas wdrożonych w różnorodnych portalach, serwisach, intranetach czy aplikacjach dedykowanych ułatwi określenie potrzeb związanych z wdrożeniem projektu.

Bloki

Są to mechanizmy odpowiedzialne za wyświetlanie wszelkich treści na stronie. Bloki powiązane są z modułami, z których pobierają dane i wyświetlają je w określony na etapie konstruowania serwisu sposób. Strona internetowa jest wówczas podzielona na pewną ilość prostokątów/kontenerów - bloków, wyświetlających treści, które można zamieniać miejscami w ramach zaprojektowanej przestrzeni.

Niektóre moduły posiadają swoje bloki w standardzie (np. bloczek "skrót aktualności" do modułu "aktualności"), do innych - bloki tworzone są na zamówienie klienta.

Aplikacje

Aplikacje dostępne w ramach Platformy Edito CMS mogą działać niezależnie, jako osobne projekty lub zostać zintegrowane w ramach jednego projektu (jeden panel administracyjny), z którego odbywać się będzie zarządzanie każdą z nich (np. strona www, sklep internetowy oraz e-mailing).

CMS Edito
Ideo Sp. z o.o. | ideo-//-edito.pl
Warszawa, ul. Bukowińska 8/511, tel.: (022) 24 41 777 | Rzeszów, ul. Nad Przyrwą 13, tel.: (017) 860 21 86, fax.: (017) 86 111 71
CMS Powered by: Edito Realizacja: Ideo Polityka cookies